top of page

DOPRAVA, USAZENÍ A PŘIPOJENÍ NA IS

Jeřáb při práci

RYCHLE A PEČLIVĚ

Vždy je dobré začínat v klidu a bez zbytečných starostí. To platí i u nového domu. Proto vám dopravu a veškerý servis okolo samozřejmě rádi zprostředkujeme. Máme po ruce technologie, díky kterým vše šlape jako švýcarské hodinky. NANO-DOMY v tomto ohledu umožňují bezprecedentní rychlost provedení a flexibilitu. Díky tomu je celý proces otázkou několika hodin. Navíc vzhledem k absenci klasický základů ušetříte spoustu peněz...

Doprava

Před samotnou přepravou, jakmile pečlivě vyhodnotíme parametry vašeho pozemku a jeho dostupnost, volíme dopravu kamionem s ohledem na rozměry konkrétního NANO-DOMU. Zvolíte si den D, naložíme a přivezeme vám nový domov až na místo.

Méně byrokracie

Usazení Nano-Domu

Jakmile vám hotový domek přivezeme, pomocí autojeřábu jej usadíme na váš pozemek. Tato akce nám nezabere více času, než průměrný film. Jeřáb opět vybíráme na základě předchozí technické analýzy pozemku a stavby, například s ohledem na celkový manipulační prostor nebo potřebný dosah jeho ramene.

Zemní vruty

Pokud jde o usazení nového domku, jde to i bez betonu, to je “na beton”. Revoluční zemní vruty představují levné, rychlé a ekologické řešení. Jsou jednoduše tím nejlepším způsobem, jak stavbu založit a dávají zapomenout na všechna úskalí spojené s budováním běžných finančně nákladných základů. Umožňují okamžité zatížení. Dále je konec s přestávkami po betonáži, kopáním i odvozem vykopané půdy. Tuto technologii využíváme také k vyrovnání nerovností v cílovém terénu. V rámci mobility se vruty do budoucna běžně používají na dalším pozemku, jsou totiž demontovatelné. Ideální typ vrutů vybereme přímo na vašem pozemku testováním únosnosti půdy. Zátěžová zkouška sestává z tlakové, tahové a boční části.

Betonové patky

Betonové patky představují druhou osvědčenou možnost, která je v našich luzích a hájích velmi běžná, umožňuje stabilní základ i řešení terénních nerovností.  Zhotovení betonových patek je zdlouhavější, například s ohledem na zrání betonu. V otázce hloubky základů je pak klíčové dosažení nezámrzné hloubky, která záleží na dané lokalitě. V našich klimatických podmínkách je to běžně 90 – 120 cm.

Připojení na IS

Každý nový NANO dům je automaticky přizpůsoben k okamžitému napojení na standardní inženýrské sítě. Tento proces je opět otázkou několika málo hodin. Voda do domácnosti proudí pomocí standardní přípojky pro vodovodní potrubí. Centrální vývod odpadu je vhodně umístěn na okraji domu. Pro elektro doporučujeme jistič 3x25 A, neváhejte se s námi poradit ohledně připojení na IS, naši zkušení technici vám rádi zodpoví konkrétní dotazy a vysvětlí všechny možnosti.

bottom of page