top of page
 • Jak dlouho se čeká na dodání?
  Záleží, pro jaký typ NANO stavby se rozhodnete... Většinou ale do několika měsíců od objednávky (od podpisu smlouvy) je hotovo a máte vlastní nové bydlení bez starostí. To platí dokonce i v zimě díky využití zemních vrutů. Hotovou NANO stavbu Vám přesně podle zadání přivezeme kamionem až na místo určení nebo Vám jej postavíme přímo na místě.
 • Jaká technologie se používá pro NANO stavby a jaká je jejich životnost?
  NANO stavby projektujeme s důrazem na nejvyšší standardy kvality za využití moderních technologií a komponentů od prověřených výrobců. Životnost našich staveb je srovnatelná se zděnou stavbou. Všeobecně se udává min. 80 let.
 • Je možné přes vás vyřešit také možnosti financování?
  Nabízíme tři základní varianty financování: 1. Hypoteční úvěr bez zajištění 2. Spotřebitelský úvěr 3. Americká hypotéka
 • Jak se řeší připojení na inženýrské sítě?
  Každý nový NANO dům je automaticky přizpůsoben k okamžitému napojení na standardní inženýrské sítě. Tento proces je opět otázkou několika málo hodin. Voda do domácnosti proudí pomocí standardní přípojky pro vodovodní potrubí. Centrální vývod odpadu je vhodně umístěn na okraji domu. Pro elektro doporučujeme jistič 3x25A, neváhejte se s námi poradit ohledně připojení na IS, naši zkušení technici vám rádi zodpoví konkrétní dotazy a vysvětlí všechny možnosti.
 • Je možné si NANO stavby přemístit na jiný pozemek?
  Ano! NANO DOMY, POSEDY i SAUNY jsou konstruovány a připraveny právě na tuto variantu. Pokud si zvolíte založit pozemek na zemní vruty, tak ty mohou cestovat na nové místo s Vámi a tím ušetříte další možné náklady.
 • Co když mám pozemek, na kterém chci mít svůj NANO dům či posed, jen v pronájmu?
  Poté se stačí domluvit s Vaším pronajímatelem.
 • Je možné si s vámi domluvit i různé příslušenství? Jako třeba stavbu terasy nebo přístřešku na auto?
  Samozřejmě! Jsme v tom s Vámi od A do Z. To znamená, že není problém dodělat terasu, přístřešek na auto nebo menší kůlničku. Vše je o dohodě a s námi se dohodnete na všem! Více info na https://www.nanodomy.cz/prislusenstvi
 • Proč si vybrat NANO dům?
  NANO DOMY šetří miliony korun při pořízení a další tisíce během provozu po celý rok, především úsporou na energiích. Využili jsme potenciál tiny housů naplno a zároveň je ponechali dostupné za férovou cenu. ​ Ke každé zakázce přistupujeme jako k unikátnímu dílu, schopnému vylepšit životní standard a vyjít vstříc finančním možnostem zákazníka. Vyrábíme je na Šumavě a máme za sebou již mnoho spokojených zákazníků a také vlastní zkušenost s rodinným bydlením na malém prostoru.
 • Potřebuji k NANO domu stavební povolení?
  NANO DOMY nepotřebují stavební povolení! Záleží však na konkrétním stavebním úřadu, jaký přístup k umístění každé stavby zvolí a zda bude vyžadovat například ohlášení stavby, které je každopádně rychlejší a jednodušší než procesy spojené s výstavbou klasických zděných domů. ​ Konkrétní případy s Vámi rádi probereme a pomůžeme Vám zorientovat se v příslušné byrokracii, abyste měli snadno a rychle připravenou půdu k vysněné realizaci nového domku.
 • Je možné bydlet v NANO domu celoročně, tedy i v zimě?
  NANO dům je možné obývat celorečně. Součástí každého NANO domu je topení s klimatizací. Ideální vnitřní klima můžete pohodlně regulovat pomocí dálkového ovládání (Wi-Fi), k čemuž slouží digitální termostat a klimatizace o výkonu 2,5 kW od značky Samsung. Podlahové vytápění Nexwarm® je zabudováno po celé ploše domu a hřát Vás bude dokonce i ve sprchovém koutě!
 • Jaká je energetická úspora NANO domu?
  Náklady na vytápění celého domu jsou opravdu minimální! Energetické ztráty obytného prostoru dělají pouhých 1,7 kW a v případě koupelny necelých 0,4 kW. S tím se pojí nezávislost – pořiďte si OSTROVNÍ DŮM – soběstačný bez potřeby připojení k distribučním energetickým sítím, takový, který je schopen sám o sobě produkovat pouze tolik elektřiny, kolik opravdu spotřebuje. Ekologická srdce zaplesají také skrze šetrnost k životnímu prostředí. Více informací na https://www.nanodomy.cz/proc-nano
 • Jak dlouho trvá stavba Posedu Hnízdo?
  Stavba trvá obvykle několik týdnů, od podpisu smlouvy až po transport posedu na místo.
 • Jaká je životnost materiálů použitých při výstavbě posedu?
  Materiály použité při výstavbě posedu jsou vysoce kvalitní a odolné, což zajišťuje dlouhou životnost. Sibiřský modřín a ocelové trámy jsou odolné vůči povětrnostním podmínkám.
 • Jaké jsou možnosti úprav posedu dle individuálních požadavků zákazníka?
  Možnosti úprav posedu jsou široké a individuálně přizpůsobitelné podle požadavků zákazníka. Od úprav interiéru po exteriérové doplňky jako je například terasa s venkovním sezením, jsme připraveni realizovat vše.
 • Jaké jsou příklady využití NANO-POSEDU Hnízdo?
  Posed je ideálním typen dnes tak oblíbeného glampingu. Dá se využít npříklad jako rekreační chata, zahradní domek, místo pro relaxaci a odpočinek, nebo dokonce k vlastnímu podnikání.
 • Dokážete dodat Posedy také bez podnoží aby sloužily jako chaty v kempu?
  Ano, naše posedy mohou být dodány bez podnoží, což je ideální řešení pro využití jako chaty v kempu nebo rekreačních areálech, přičemž zachovávají svou funkčnost a pohodlí.
 • Jak je řešený záchod v posedu?
  V našich posedech je záchod elegantně řešen jako suché WC, známé také jako kadibudka, zajišťující soukromí.
bottom of page